497 Obserwatorzy
6 Obserwuję
petitpoids

Paula Szymczyk

Molekuły emocji...

Teraz czytam

W drodze na Hokkaido
Will Ferguson
Uwikłanie
Zygmunt Miłoszewski

Kupiłbym tą książkę, gdyby nie okładka!

 

O sile mediów społecznościowych pisać chyba nie trzeba. Dzisiaj na facebooku wyznaczane są różnego rodzaju trendy. Powstają fanpejdże osobowe, firmowe, nawiązujące do jakiegoś zjawiska, wydarzenia, rzeczy, itd. Mały głód? Lubię to! Kocham spać. Lubię to!  Serce i rozum. Lubię to! I tak dalej... tematyczne strony mnożą się jak grzyby po deszczu. Pomysłów jest mnóstwo - nie każdy chwyci. 


Dzisiajszego dnia zalajkowałam fanpejdż, który mnie zaintrygował. Strzał w dzięsiątke! Mam dokładnie tego typu odczucia, kiedy wreszcie dokopuję się do książki, którą od dawna chciałam przeczytać, jednak po chwili... mina mi rzednie.

 

Chciałabym przedstawić fejsbókowy fanpejdż pod tytułem 

 

Kupiłbym tą książkę gdyby nie okładka i ich skromny opis: 

to wasza strona, strona czytelników którzy zmagają się na co dzień z badziewnymi wydaniami swojej ulubionej literatury, którą ze wstydu muszą opakowywać w gazety, zaklejać naklejkami czy folią samoprzylepną. Lub którzy stają coraz częściej wobec prostego dylematu : może lepiej zajrzeć do antykwariatu i wyciągnąć jakieś wydanie sprzed 40 lat czy może odwiedzić amazon.com ? Gdzie polskie wydawnictwa w dużej mierze w dupie mają dobry gust, który jakoś tam o dziwo wiąże się z dobrą literaturą. Z takim podejściem to my ich też mamy w dupie.

 

 

Ile razy odmówiłeś sobie kupna jakiejś książki z tego powodu? Jakiej?
W moim przypadku była to saga o Wiedźminie Sapkowskiego - chciałam jakieś wypasione wydanie, najlepiej w grubej oprawie z ładnymi ilustracjami... Niestety, te dostępne pozostawiają wiele do życzenia, a może za słabo szukałam, a może... powinnam się w końcu "ucywilozować" i zakupić Kindle. Problem poszedł by w niepamięć, prawda?! W tej kwestii jednak pozostaję tradycjonalistką. Książka ma być w formie papierowej, abym mogła sobie pozaginać rogi, oblać ją kawą i zapychać pustą przestrzeń w torebce. ;)